Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor. Vad är kakor?

Sveriges Talare Kompetensförmedling AB logotyp

Öppet: Vardagar 07.30–18.30 | Tel: +46 (0)70-930 57 85. Jour kvällar och helger: 070-930 57 85 E-post: nathalie@sverigestalare.se – svar inom 5 minuter under öppettider.

0 produkter / 0 kr

Min talarlista

0

Talare att skicka förfrågan till

Jenny Engström

Jenny Engström föreläser med stor passion om motivation, innovation, livslångt lärande och vad som behövs av framtidens ledarskap. Utgångspunkten är hur vi kan leva, leda och arbetar smartare! Hon utmanar inlärda tankemönster med både allvar och humor. Utöver föreläsningar så är hon både facilitator och moderator i många olika sammanhang.

Jenny utbildar i hur man skapar rätt förutsättningar för engagemang, mod, motivation och lärande i både verksamheter och individer. Hon visar hur man tar tillvara på kraften hos sina medarbetare, speciellt i tider av snabba förändringar och stora omställningar. Kreativitet går hand i hand med osäkerhet under rätt förutsättningar.

Jenny arbetar idag som entreprenör och rådgivare inom förändrings- och innovationsledning. Men nyfikenheten på vad som utgör ett gott ledarskap och fungerande teamarbete har gått som en röd tråd genom hela hennes liv. Från tiden som scout till olika chefspositioner och dagens roller som entreprenör och VD. Under åren har Jenny samlat på sig flertalet utbildningar inom ämnesområdet och blivit certifierad ICC coach.

  • Jenny Engström som talare

    Jenny föreläser och modererar med engagemang, närvaro och stort hjärta. Med en blandning av allvar och humor utmanar hon invanda tankemönster. Hon upplevs som tillgänglig och prestigelös. Hon har nära till skratt men drar sig inte föra att stanna upp i det som är viktigt, allvarligt eller komplicerat.

  • Så arbetar Jenny Engström

    Jenny föreläser, coachar, faciliterar och modererar i många olika sammanhang – från den mindre arbets-/ledningsgruppen till konferenser med allt från 50 till 1 000 deltagare. Tillsammans med uppdragsgivaren utforskar hon vad som är målsättningen med aktuellt evenemang för att sätta samman ett så relevant och intressant innehåll och upplägg som möjligt.

  • Jenny Engström erbjuder

    Med Jenny som föreläsare, workshopledare eller moderator får du en professionell och kunnig samskapare till ditt evenemang!

  • Jenny Engström passar till

    Jenny föreläser, coachar, faciliterar och modererar i många olika sammanhang – från den mindre arbets-/ledningsgruppen till konferenser med allt från 50 till 1 000 deltagare.

Talaren utgår från Stockholm
Typ av föreläsning Utbildande / Informativ, Inspirerande, Aktiverar publiken
Kön Kvinna
Språk Svenska, Engelska

Jenny har lång ledar- och chefserfarenhet från olika verksamheter och sammanhang. Hon har en bakgrund som civilekonom och chef för intern styrning och kontroll.
Intresset för hur mod, motivation och engagemang fungerar ledde till vidareutbildning inom prestationspsykologi, kriskommunikation och neuroledarskap. Hon är certifierad ICC Coach, Mental tränare och NLP Practitioner. Hon arbetar idag som entreprenör och rådgivare inom förändrings- och innovationsledning.

Logga in för att betygsätta och recensera denna talare

Jenny Engström talar om:

Expertområden:

Prisklass:

25.000 kr - 50.000 kr

  • Mer om priser

    Pris varierar utifrån typ av tjänst (föreläsning, moderering eller facilitering), uppdragets längd och omfattning.

  • Mitt motto

    Go with Passion!

Andra talare inom samma område

 

Svårt att hitta rätt talare - vi hjälper dig

Kontakta oss 

Vi svarar på ditt mejl inom 5 minuter under ordinarie öppettider 07.30-18.30

E-post: info@sverigestalare.se

När du kontaktar oss samtycker du till att vi behandlar din information enligt vår integritetspolicy.

Vi svarar på ditt mejl inom 5 minuter under ordinarie öppettider 07.30-18.30

FAQ Frågor & svar

Här hittar du svar på de vanligaste frågorna kring vår service, såsom priser, förfrågningar samt mycket mer.

Vad kostar en föreläsare? VAD KOSTAR EN FÖRELÄSARE?

Vad gör man om en föreläsare blir sjuk? OM FÖRELÄSAREN BLIR SJUK?

Vad för typ av gåva kan man ge en föreläsare? GÅVA TILL FÖRELÄSARE?

SverigesTalare.se

Om Sveriges Talare talarförmedling OM SVERIGES TALARE

Hitta till Sveriges Talare HITTA HIT

Sveriges Talares bloggarkiv BLOGG

Sveriges Talares nyhetsbrev Nyhetsbrev

Sveriges Talares Integritetspolicy Integritetspolicy

Boka gärna ett möte med oss. 
Du är välkommen över en kopp bryggkaffe.

Kontakta oss

Öppettider: Vardagar 07:30–18:30
Tel: +46 (0)70 - 930 57 85
Jour kvällar och helger: +46 (0)70-930 57 85

Sveriges Talare talarförmedlings e-postadressE-post: nathalie@sverigestalare.se

Vi svarar på ditt mejl inom 5 minuter under ordinarie öppettider

Sveriges Talare Kompetensförmedling AB
Besöksadress:
Kungsbron 23
111 22 Stockholm

Postadress:
Koppargatan 3
602 23 Norrköping

Organisationsnummer 556728-0283

Sociala media

Samarbetspartners

© 2008–2019 SverigesTalare.se  |  Cookies | Sitemap